Вітання з святами Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисника України та Днем українського козацтва!
Місяць кібербезпеки в Україні
Вітання з Днем працівників освіти!
Закладам освіти – додатковий простір для зберігання інформації!
Вітаємо з Днем знань!
Вимоги МОЗ щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти
ЗНИЖКИ на Розширений пакет
Рекомендації МОН щодо організації роботи у 2020/2021 навчальному році
Оновленная порталу
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СМАРТТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ»
Національний конкурс серед вчителів-інноваторів
Проведення ЗНО в умовах карантину
Вітаємо переможців турніру «Герої матемагіі»
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР серед учасників гри «Герої Матемагіі».
Довідка про сайт. Останні події... НЕ ЗНИКЛИ
Вітаємо педагогічних працівників з отриманням сертифікатів!
Відеоуроки з користування порталом (Частина третя)
Дистанційне навчання з «E-schools» та «МійКлас»
Пакет «Слухач» для навчання на карантині
Відеоуроки з користування порталом (Частина друга)
Відеоуроки з користування порталом (Частина перша)
Усунення проблем, пов'язаних з оновленням порталу
Запрошуємо підвищити кваліфікацію!

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повні можливості електронного щоденника ви можете отримати у Розширеному пакеті послуг

Докладніше - https://e-schools.info/parents-service.

З метою профілактики поширення коронавірусної інфекції COVID-19 серед співробітників служби підтримки порталу «E-schools»

ми обмежуємо її роботу. Очікування відповіді наших фахівців може зайняти більше часу. Перед тим, як звертатись до співробітників

служби підтримки, будь ласка, ознайомтесь із статтями розділу «Допомога» - https://e-schools.info/help. Дякуємо за розуміння.

Кращої, ніж рідна, мови не буває

Дата: 25 лютого 2019 о 16:02
91 перегляд

Кращої, ніж рідна, мови не буває

Міжнародний день рідної мови або,як його ще називають, Міжнародний день материнської мови відзначають 21 лютого. Це ще досить молоде свято, започатковане у листопаді 1999 року, набуло широкої популярності в усьому світі. Свято рідної мови сприяє захисту мови як культурної спадщини кожної національності, кожної народності на нашій планеті. Недарма говорять, що без іншої науки можна обійтися, а без знання рідної мови людина не може прожити і дня. Бо мова – це духовний скарб нації, це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Як море починається із маленького струмочка, так народ починається зі слова, яке потрібно знати, любити і шанувати. «Не цурайтесь, люди, мови, не цурайтесь роду. Як зачахне рідне слово, не буде народу», - такими словами розпочалося 21 лютого свято рідної мови «Кращої, ніж рідна, мови не буває» в Золочівській школі. У святково прикрашеній залі зібралися учні і вчителі школи, звучали прекрасні поезії про мову, Україну, рідний край. Вірш «Клумачний словник» спонукав учнів до роздумів про те, якою повинна зростати дитина: грамотною, освіченою, чи  «сліпою, глухою» істотою у людській подобі. Присутні на святі пригадали історію виникнення свята, переглянули відео-презентації «Цікаві факти про українську мову» та «11 цікавих фактів про мови світу», з яких  дізналися, що в світі існують мови, якими розмовляє менше 100 чоловік, і мови, в яких кожні 95 хвилин з’являється нове слово, наприклад, англійська мова.

Р.В.Циганюк, бібліотекар школи, підготувала цікаву і змістовну виставку літератури «Мова України – схованка народу і скарбниця духу рідної землі», де презентувала книги різних жанрів, провела заочну мандрівку сторінками дитячої літератури.

В кінці свята на учнів чекав приємний сюрприз: вони отримали  заслужені нагороди за участь у шкільних конкурсах: читців-декламаторів, художників-ілюстраторів, знавців рідного слова, а також дипломи учасників інтернет-конкурсів «Слово до слова», «Різдвяні звичаї та обряди українського народу» та інтернет-олімпади «Всеосвіта.Зима 2018-2019».

Свято закінчилося, але в серці кожного присутнього залишилася іскорка любові до рідного слова, до рідної землі. Адже людина має завжди пам’ятати: хто вона, де її коріння, знати свою історію, мову. Вона може знати багато мов – це ознака культурної, освіченої людини, а знання рідної мови – священний обов’язок кожного громадянина своєї країни.

О.П.Чайковська, вчитель української мови та літератури

філії «Золочівська ЗОШ  І – ІІ ступенів»