Знижуємо ціни, щоб було тепліше!
Вітаємо переможців розіграшу!
Запрошуємо на навчання!
Вітаємо з прийдешніми святами!
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Яскравий жовтень з E-schools. PRO!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти
Знижка для дітей і дорослих на квитки до музею
Музей "Становлення української нації"
Обов'язково створіть "Розклад навчальних періодів"
Розроблено порядок проведення моніторингу якості освіти

Кращої, ніж рідна, мови не буває

Дата: 25 лютого о 16:02

Кращої, ніж рідна, мови не буває

Міжнародний день рідної мови або,як його ще називають, Міжнародний день материнської мови відзначають 21 лютого. Це ще досить молоде свято, започатковане у листопаді 1999 року, набуло широкої популярності в усьому світі. Свято рідної мови сприяє захисту мови як культурної спадщини кожної національності, кожної народності на нашій планеті. Недарма говорять, що без іншої науки можна обійтися, а без знання рідної мови людина не може прожити і дня. Бо мова – це духовний скарб нації, це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Як море починається із маленького струмочка, так народ починається зі слова, яке потрібно знати, любити і шанувати. «Не цурайтесь, люди, мови, не цурайтесь роду. Як зачахне рідне слово, не буде народу», - такими словами розпочалося 21 лютого свято рідної мови «Кращої, ніж рідна, мови не буває» в Золочівській школі. У святково прикрашеній залі зібралися учні і вчителі школи, звучали прекрасні поезії про мову, Україну, рідний край. Вірш «Клумачний словник» спонукав учнів до роздумів про те, якою повинна зростати дитина: грамотною, освіченою, чи  «сліпою, глухою» істотою у людській подобі. Присутні на святі пригадали історію виникнення свята, переглянули відео-презентації «Цікаві факти про українську мову» та «11 цікавих фактів про мови світу», з яких  дізналися, що в світі існують мови, якими розмовляє менше 100 чоловік, і мови, в яких кожні 95 хвилин з’являється нове слово, наприклад, англійська мова.

Р.В.Циганюк, бібліотекар школи, підготувала цікаву і змістовну виставку літератури «Мова України – схованка народу і скарбниця духу рідної землі», де презентувала книги різних жанрів, провела заочну мандрівку сторінками дитячої літератури.

В кінці свята на учнів чекав приємний сюрприз: вони отримали  заслужені нагороди за участь у шкільних конкурсах: читців-декламаторів, художників-ілюстраторів, знавців рідного слова, а також дипломи учасників інтернет-конкурсів «Слово до слова», «Різдвяні звичаї та обряди українського народу» та інтернет-олімпади «Всеосвіта.Зима 2018-2019».

Свято закінчилося, але в серці кожного присутнього залишилася іскорка любові до рідного слова, до рідної землі. Адже людина має завжди пам’ятати: хто вона, де її коріння, знати свою історію, мову. Вона може знати багато мов – це ознака культурної, освіченої людини, а знання рідної мови – священний обов’язок кожного громадянина своєї країни.

О.П.Чайковська, вчитель української мови та літератури

філії «Золочівська ЗОШ  І – ІІ ступенів»