З Днем народження, Тарасе!

Дата: 9 березня 2018 о 13:53, Оновлено 13 березня 2018 о 12:59

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща сила українського народу. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так сама поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

«З Днем народження, Тарасе!» Під такою назвою у Золочівській школі відбулося свято, приурочене великому Кобзареві, підготовлене вчителем української мови О.Чайковською та бібліотекарем Р.Циганюк.

У святково прибраній залі уже в котрий раз зібралися всі учні школи і вчителі. Перед початком свята присутні мали можливість оглянути виставку літератури, підготовлену бібліотекарем Р.Циганюк.

Під час свята присутні переглянули цікаві відео-презентації «Дитинство Шевченка», «7 цікавих фактів із життя Кобзаря». Учні 1-4 класів підготували літературну композицію із творів Т.Шевченка, звучали пісня про Великого Кобзаря. Другою частиною свята були конкурси: читців-декламаторів, ілюстраторів, юних письменників. Протягом тижня учні активно готувалися до свята: писали твори, малювали ілюстрації, вчили поезії Шевченка.

«Уроки мужності і сумління від Тараса Шевченка» – такий твір написав М.Чайковський, учень 7 класу, О.Матвійчук, учениця 7 класу, написала цікавого листа Кобзареві, а Т.Зейкан, учениця 6 класу,  висловила свої думки у творі «Геніальний поет України». Діти з любов'ю і теплотою писали про Шевченка, дякували за поезії, які вчать нас любові, доброті, мужності, вірі у свої сили.

Юні художники школи Андрощук В., Кубічек А., Бончковська О., Токар Н., Швець Н., учні 4 класу, Стрілецька М., учениця 6 класу, Андрощук В., Матвійчук О., учні 7 класу, Ковальчук О., Токар В., учні 9 класу, малювали ілюстрації до творів  Шевченка.

Конкурс читців-декламаторів розпочався із виступу вчительки початкових класів О.В.Ковалюк, яка прочитала власний вірш «Вишиваю портрет Кобзаря». Цікавим був виступ учнів 1 класу, які лише перший рік навчаються у школі, але вже є активними учасниками свят. І хай вони ще не розказують як професіонали, але любов до Шевченка звучала у їхніх голосах, теплота ясніла у їхніх очах. Переможцями конкурсу читців-декламаторів стали Швець Н., учениця 4 класу, (вірш «Лілея») та Швець В., учениця 6 класу, (уривок із поеми «Катерина»).

Закінчилося свято, затихли звуки пісень, але крапелька Великого Кобзаря залишилася у душі кожного: чи то дитина, чи то дорослий. І я з гордістю можу сказати: «Ми тебе не забули, Тарасе!»

О.П.Чайковська, вчитель української мови та літератури, філії «Золочівська ЗОШ І-ІІ ступенів»