Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Всесвітній день читання у Золочівській школі

Дата: 5 лютого 2020 о 11:55, Оновлено 16 вересня 2021 о 08:31
28 переглядів

Ось уже 11 років, як по всьому світу з ініціативи некомерційної американської організації у рамках руху за грамотність стартувала гарна традиція – проводити Всесвітній день читання книжок уголос. Учасники флеш-мобу, обирають книжку на свій смак, знаходять вдячну аудиторію та починають захоплено читати вголос. Всесвітній день читання – цікава подія, яку відзначають уже в 173 країнах.

У 2020 Всесвітній день читання вголос відзначали 5 лютого. Тож цього дня, у середу, золочівські школярі вперше долучилися  до Всесвітнього дня читання вголос. День читання у школі пройшов під назвою – «Читати – це модно! Читати – це круто!» Метою цього заходу було привернути увагу школярів до читання, спонукати до вдумливого читання, вміння розповідати про прочитане своїм близьким і друзям. Такий метод читання стає,  як для дітей так і  для дорослих, територією дружнього спілкування. Адже, у наш час, коли під впливом інтенсивного розвитку комунікацій поширюється «закрите», «екранне» спілкування за комп’ютерами та гаджетами, міняється відношення до книги,  і діти  та молодь починають жити практично у віртуальному світі. Створення інформаційного середовища,  основою якого є словесне спілкування, голосне  читання книги,  яке стимулює розум, розвиває мову, забезпечує духовний розвиток особистості, що формує якості освіченої, висококультурної людини, яка розуміє, що таке: співчуття, взаємодопомога, доброта, милосердя є важливою ланкою виховання наших дітей.  Повеління читати, щоб знайти мудрість у життєвій дорозі, залишив для людей на всі віки, на всі часи Сам Бог у Святому письмі: «Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень і вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі».Якщо ми хочемо мати хороше майбутнє, то слід прислухатись до старших людей, які залишили нам приклад хорошого, дружнього спілкування, ще з тих часів, коли книга коштувала надзвичайно дорого, але її прагнули придбати,  і той, хто її мав, читаючи, збирав навколо вдячних і вдумливих слухачів і читачів.

Для учнів 2-6 класів бібліотекар підготувала запропоновані Міністерством освіти  10 оповідань про природу відомих українських письменників: Василя Сухомлинського «Яблунька і літо», «Як плакала ялинка», Василя Чухліба «Дикі каченята», «Яблуньки в кожушаночках»,  Євгена Шморгуна «Добре діло», Миколи Магери «Калина», Марії Солтис-Смирнової «Ранок у горах», «Часник-отаман», Лідії Нестеренько-Ланько «Березень поспішає», Олега Буценя «Як приходить весна».

А зі старшокласниками дещо розширили тематику дня і пороздумували найперше над словами з Біблії про те, що таке мудрість, як  потрібно поводитись, щоб стати людиною мудрою, впевненою і щасливою в житті за книгою Приповістей мудрого царя Соломона.  Разом читали та обговорювали сюжети оповідань із книги Івана Костирі «Білі голуби дитинства», роману Еліонор Портер «Полліанна»,  збірки Володимира Дрозда «На коні й під конем», які спонукають підлітків шанувати батьків, зростати добрими, життєрадісними, не втрачати людяності навіть у гірких і неприємних ситуаціях, які можуть трапитися у житті.

            Один день читання вголос і разом не тільки заохотив учнів Золочівської школи взяти книгу додому і прочитати:  кого вперше, кого перечитати в черговий раз, щоб навчитись зерен мудрості, які дорожчі за перли, а й відчути сердечний спокій, приємність живого людського спілкування, коли наша мова, наші очі, міміка формують вміння вести розмову, врівноважено висловлюваним свої судження, цінуючи своїм опонентом.

                                                                       Бібліотекар Золочівської ПШБ  Р.Циганюк

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.