Пам'яті Литвинчука

Дата: 16 травня 2021 о 11:00, Оновлено 16 вересня 2021 о 07:49

В третю неділю травня в Україні щорічно відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

Цього ж дня, 16 травня, в селі Ниви Золочівські (колишній хутір Синякова) відбулося вшанування пам’яті останнього Головного командира Української повстанської армії групи УПА «Північ» Івана Литвинчука «Дубового» та його побратима – провідника Організації українських  націоналістів «Остапа», які загинули на золочівській землі 18 січня 1951 року.

Вшанування пам’яті полягає не лише в урочистому відзначенні, але і в догляді місця загибелі. Із 2007 року, коли було встановлено пам’ятний знак та хрест загиблим воякам УПА, там постійно наводився лад. Так і в цьому році, працівниками сільської ради, проведено благоустрій території, встановлення огорожі, її фарбування.

Вшанувати пам’ять загиблих вояків УПА прибули представники духовенства, місцевої влади, депутати, жителі сіл Ниви Золочівські та Золочівка, а також приїжджі гості з Рівненщини, Волині, Луганщини. Нажаль, щороку, з різних причин та обставин, все менше і менше людей приймає участь в такому заході.

Як годиться, насамперед,  слова молитви. Заупокійну літію відслужив настоятель Георгіївської церкви с.Боремель – отець Володимир.

Історичну довідку зачитала бібліотекар с.Золочівка Р.Циганюк.

До підніжжя пам’ятного знака героям УПА заступником сільського голови Боремельської громади Анатолієм Петруком покладено квіти. Гості та місцеві депутати ділились спогадами з історії встановлення пам’ятного знака на цьому місці, зазначили у своїх виступах роль формувань Української повстанської армії в історії визвольної боротьби українського народу за свою незалежну і суверенну державу.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих борців і захисників України усіх поколінь. На закінчення –  присутні заспівали Гімн України.

У понеділок, біля пам’ятної дошки останньому командиру УПА «Північ» Івану Литвинчуку «Дубовому», яка була  встановлена 24 жовтня 2012 року на приміщенні Золочівської школи,  вчителем суспільних дисциплін В.Фидриком та бібліотекарем для учнів філії «Золочівська ЗОШ І-ІІ ступенів» ОЗ «Малівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» проведено годину історичної пам’яті «Історія УПА на теренах Золочівки».

Бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с.Золочівка Р. Циганюк